TUR | ENG | RUS | ARA

TUR | ENG | RUS | ARA

ÜRETİM

ÜRETİM

Ayakkabının en kolay kısmı giyinmesidir. Voyager’de ayakkabı üretmek sanat gerektiren ve göründüğü kadar basit olmayan, emek isteyen ve sabır gerektiren bir iştir. Voyager ailesi olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar sizlerin ayakkabı ihtiyacını gidermek için ar-ge çalışmalarına önem veriyoruz.

Yeni tesislerimizde siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için gereken ar-ge ne ise onu gerçekleştiriyor ve sizlere konforlu bir ürün çıkarmak için uğraş veriyoruz.

img

ÜRETİM PROSESLERİ

TASARIM


Ayakkabı modelistliği için en önemli olan şey model belirlemektir. Bu model belirleme özelliklere göre yani hitap edeceğiniz kesime göre değişmektedir.

KESİM


Hayvan derisi, kumaş ya da yapay deriden ayakkabının sayası ve astarı uygun bir biçimde kesilir.

SAYA


Değişik biçimdeki parçaların birbirine dikişi ile ortaya çıkan ayakkabının taban haricinde kalan üst parçasıdır. Fason olarak üretilebilir.

DİKİM


Sayayı oluşturmakta olan parçalar ile astar birbirine dikilir.

MODEL


Bağcık delikleri ise bu aşamada açılmaktadır. Ayakkabının iç yüzeyine numara v model kabartmaları da yapılır.

MONTAJ


İç ve dış taban parçaları ile de topuklar hazırlanmaktadır.

TABANLAMA


Parçaların eklenmesi ile oluşan saya kalıbının üzerine gerilir daha sonra ise iç tabana dikilir ya da çivilerle tutturularak kalıp haline getirilir.

KALIP


Saya ve iç taban kalıcı biçimini alıncaya kadar kalıpta tutulmalıdır.

FİNİSAJ


Üretim süreci boyunca hasar gören veya fazlalık olarak görülen ipliklerin yakılması temizlenmesi için gerekli olan aşamadır.

Çevreye Karşı Duyarlı
Üretim Politikası

Sürdürülebilir yaşam sorumluluğunun bilinciyle Voyager Shoes çevre dostu üretim ve verimlilik konusunda teknolojik iyileştirmeler yaparak hammadde ve enerji kullanımı azaltmak üzerine doğal kaynakları korumayı sürdürülebilir kılmayı hedefler.

Üretim süreçlerini çevre yönetim sistemi gereklerine uygun düzenlemeyi ve bu gereklere uymayı taahhüt eder.

img